معرفی گل شقایق کالیفرنیا – مجله مجازی بارش
خانه / گل و گیاه / معرفی گل شقایق کالیفرنیا
السلام علیک یا ابا عبد الله

معرفی گل شقایق کالیفرنیا

 

 

 

    منشأ آن کالیفرنیا،و دشت شقایق کالیفرنیا در جنوبب لس انجلس واقع  است .این گیاه یک ساله، ارتفاع گیاه حدود ۳۰ سانتی متر است. برگ ها دارای بریدگی های زیاد و شبیه برگ هویج و دارای پوشش سطحی به رنگ آبی مایل به خـاکستری هستند. گل ها دارای ۴ گلبرگ و به ندرت ۵ –۸ گلبرگ و به رنگ نارنجی، قرمز، زرد، کرم، صورتی، سفید و گاهی دو رنگ دیده می شوند. گل ها در نور آفتاب باز شده و با کاهش نور در شب یا هوای ابری بسته می شود. رنگ گل ها در بهار نارنجی است ولی در اواخر تابستان گل ها کوچکتر و کم رنگ تر می شوند.

 

دشت شقایق کالیفرنیا

گلدهی

 

بسته به آب و هوا از اوایل تا اواخر بهار گل می دهد. با حذف گل های پژمرده می توان طول مدت گلدهی را افزایش داد. در صورت مساعد بودن هوا و سایر شرای ۲ –۳ ماه دوره گلدهی دارد.

 

نیازها

 

    نیاز به محلی آفتابگیر و خاک سبک وشنی دارد. گـیاهی است که به خوبی در مقابل سرما دوام می آورد و می تواند در ماه های مهر و آبان کشت شود. درخاک های ضعیف به نسبت خوب رشد می کند و نیاز به کود کمی دارد. نیاز آبی آن نیز کم است. چنانچه گل های پژمرده آن را حذف کنیم گلدهی آن طولانی می شود. اگر پس از مدتی شاخه های آن زیاد بلند شد با هرس آن ها دوباره شاخه های جدید به وجود می آید.

 

افزایش

 

    با بذر افزایش می یابد. به سرما مقاوم است و می تواند در ماه های مهر و آبان کاشته شود. کشت به صورت دست پاش بوده و نیاز به تنک کردن دارد و با این وجود به دلیل حساسیت به جابجایی بهتر از نشاء کردن است. این گیاه خود کشت نیز می باشد. از زمان کاشت بذر تا گلدهی حدود ۴ ماه طول می کشد.

شقایق کالیفرنیا

شقایق کالیفرنیا

   

منبع glassy-garden.com

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

خرفه و خواص دارویی آن

خرفه که معمولاً به صورت خودرو در باغچه منازل، کنار جوی ها و در مناطق …

دیدگاهتان را بنویسید