ناو پیشرفته نروژی در آستانه غرق شدن +عکس – مجله مجازی بارش
خانه / سبک زندگی / ناو پیشرفته نروژی در آستانه غرق شدن +عکس
السلام علیک یا ابا عبد الله

ناو پیشرفته نروژی در آستانه غرق شدن +عکس

به گزارش مشرق، ناو محافظ Helgelngsatad نیروی دریایی نروژ از کلاس نانسان حین بازگشت از رزمایش ترایدنت جانکچر ۲۰۱۸ ناتو ، به یک تانکر نفتکش کوچک برخورد کرده و بعد در یک منطقه ی صخره ای در دهانه موج شکن Bergen گیر افتاده است. 

شدت اصابت و سایش با صخره ها به قدری بوده که محفظه موتور ها پر از آب شده و ناو از قسمت پاشنه در حال غرق شدن است.

همه ۱۳۷ خدمه ناو نجات یافته اند و به نظر می آید تسلیحان آن نیز باز نشده اند اما در زمینه نجات ناو و بیرون کشیدنش از آن منطقه هیچ اقدام خاصی نشده است و در اثر پرشدن آب به قسمت های داخلی ، ناو به پهلوی خود متمایل شده است.

این شناور از دو موتور دیزل هر کدام به قدرت ۴٫۵ مگاوات و همچنین یک توربین گازی به قدرت ۲۱٫۵ مگاوات بهره می برد. سرعت نهایی این شناور ۵۰ کیلومتر بر ساعت و همچنین برد آن با سرعت ۱۸ کیلومتر بر ساعت در حدود ۸۳۰۰ کیلومتر است. این شناور ۱۲۰ نفر خدمه دارد.

سامانه راداری ایجیس آمریکایی، سیستم سونار MRS 2000 ساخت تالاس فرانسه از جمله اصلی ترین سامانه های الکترونیکی این کشتی ها به حساب می آید.

در بخش تسلیحات این کشتی ها به ۸ پرتاب گر عمودی موشک مارک ۴۱ به همراه ۳۲ موشک RIM-162 مجهز است. در بخش ضد کشتی این شناورها ۸ تیر موشک ضد کشتی کروز NSM  ساخت نروژ با برد بیش از ۱۸۵ کیلومتر و سر جنگی ۱۲۵ کیلوگرمی مجهز شده است. این موشک ها توان حمله به اهداف زمینی را نیز دارند.

بیشتر بخوانید:

۴ پرتابگر اژدر ۳۲۴ میلی متری از دیگر تسلیحات این کشتی به شمار می آید. یک فروند بالگرد NH-90 نیز بر روی این شناورها قرار دارد که می تواند عملیاتهایی مثل جست جو و نجات به همراه جنگ ضد زیردریایی را نیز انجام بدهد.

برای مطالعه همه مطالب فرهنگ و حماسه لطفا روی این لینک < کلیک> کنید

برای مطالعه همه مطالب سبک زندگی لطفا < کلیک> کنید

منبع ؛ مشرق نیوز

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

آیت الله ملک حسینی(ره) سرو استواری که در خاطره ها می درخشد

خبرگزاری مهر، گروه استانها: آیت الله العظمی سید کرامت الله ملک حسینی بزرگ مردی بود که هیچگاه …

دیدگاهتان را بنویسید