چگونه سوره قدر منسوب به محمد و آل محمد (ع) است؟ – مجله مجازی بارش
خانه / دین و اندیشه / پرسش های اعتقادی / چگونه سوره قدر منسوب به محمد و آل محمد (ع) است؟
السلام علیک یا ابا عبد الله

چگونه سوره قدر منسوب به محمد و آل محمد (ع) است؟

مجله بارش(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی سیّد صادق روحانی به پرسشی درباره سوره قدر پاسخ گفته است.

به گزارش مجله بارشمتن سوالمطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

استفتاء:
همانطور که در داستان اسراء و معراج آمده است چگونه سوره قدر، منسوب به محمد و آل محمد (علیهم السلام) و سوره توحید منسوب به خداوند عز و جل مى باشد؟

جواب:
باسمه جلت اسمائه؛ همان گونه که نسب، منزلت و موقعیت فرد را نسبت به کسى که به او منسوب مى گردد آشکار و مشخص مى سازد سوره قدر نیز موقعیت و منزلت اهل بیت رسول خدا (صلى الله علیه وآله) را در نزد خدا مشخص مى نماید و این از دو جنبه است:

جنبه نخست: از مقایسه این شب که طبق روایات معتبر در آن زمان مرگ ها و کارها بر امام (علیه السلام) عرضه مى گردد با دو هزار ماهى که بنى امیه حکومت کردند آشکار مى شود که یک شبِ منسوب به اهل بیت محمد (صلى الله علیه وآله) از تمامى آن دوران یاد شده یعنى از دو هزار ماه بهتر است.

جنبه دوم: این مطلب اهمیت امامت را که در وجود خاندان رسول خدا (صلى الله علیه وآله) تجلى یافته است آشکار مى سازد، زیرا هیچ موردى از امور و یا اجل‌ هایى که خداوند متعال در طول سال مقدّر ساخته وجود ندارد مگر اینکه بر امام هر زمان و دوره عرضه مى شود. چه اهمیت و منزلتى بیشتر و والاتر از این اهمیت ومنزلت که سوره قدر براى اهل بیت (علیهم السلام) بیان مى کند قابل تصور است؟!

هم‌چنین سوره توحید حقیقت ذات مقدس حضرت بارى تعالى را از آن جهت که شریک، جسم و نیز مانندى در قدرت خود ندارد نشان مى دهد و این نسب خداوند سبحان مى باشد. به طور کلى این مطلب آشکار کننده منزلت خاندان رسول خدا (صلى الله علیه وآله) و مشخص کننده توحید در جنبه هاى اعتقاد به خداوند متعال است.

منبع ؛ سایت سفقنا دات کام

قالب وردپرس

درباره ی javadesmaty

همچنین ببینید

جدیدترین تصاویر از بازسازی حرم امامین جوادین(ع)

به گزارش افکارنیوز، یکی از اقدامات ستاد بازسازی عتبات در کاظمین، بازسازی حرم امامین جوادین …

دیدگاهتان را بنویسید